26 maja 2017

Relacja z II Forum Przedsiębiorców Branży Językowej

Szanowni Państwo,

W dniu 23 kwietnia odbyła się wyjątkowa konferencja psychologiczna: Edukacja dzieci, organizowana przez konsorcjum firm i organizacji działających w branży nauczania języków obcych: Personnel Training Institute, Macmillan Polska Sp. z o.o., oraz Fundację REJ.

W programie znalazły się bardzo ciekawe wykłady i wystąpienia, prezentujące pogłębioną wiedzę psychologiczną, niezbędną w pracy wychowawczej nauczyciela.

Nauczyciel – to brzmi dumnie! Czyli blaski i cienie nauczania dzieci w szkole językowej (i nie tylko). Dr Joanna Femiak przybliżyła kwestie rozwoju kompetencji zawodowych nauczycieli w edukacji prywatnej i państwowej.

Nowa szkoła – nowe wyzwania. O zmianach w podstawie programowej i ich praktycznych konsekwencjach. Pani Karolina Kotorowicz-Jasińska przedstawiła skutki organizacyjne i merytoryczne nowej podstawy programowej a także cele i wymagania jakie stawia przed nauczycielami.

Dysfunkcje rozwojowe wieku szkolnego, co niepokoi i jak sobie z tym radzić. Anna Jadach podzieliła się praktycznym doświadczeniem w radzeniu sobie z trudnościami rozwojowymi dzieci, przedstawiła źródła najczęściej występujących problemów i percepcję świata dziecka z dysfunkcjami.

Marcin Korowaj opowiedział o więzi między dzieckiem a opiekunem. Zachowania dzieci – jak je rozumieć, czyli rzecz o stylach przywiązania – wykład przypomniał o niezwykłej roli kształtowania więzi z dzieckiem i pokazał jak wiedza o różnych stylach przywiązania pozwala na lepsze rozumienie zachowań uczniów.

Duchowość dzieci. Wykład Brata Piotra Wardawego rzucił nowe światło na wartości w wychowaniu i kontakcie z dzieckiem, odkrywanie wrażliwości i sensu istnienia.
Ocenianie kształtujące na lekcji języka obcego – więcej korzyści niż wyzwań. Uczestnicy ponownie spotkali się z dr Karoliną Kotorowicz-Jasińską, która w ciekawy sposób przedstawiła niuanse oceniania kształtującego, w tym szereg technik i praktycznych wskazówek.

edit2

Szczególne podziękowania za udział w Konferencji Edukacja dzieci chcielibyśmy złożyć naszym Partnerom. Ich zaangażowanie, świetnie przygotowane stoiska, ciekawa oferta wzbogaciły wydarzenie i urozmaiciły przerwy między poszczególnymi wykładami.  Towarzyszyły nam:

fiszkoteka

Fiszkoteka to system elektronicznej nauki słownictwa – przyjemna i skuteczna metoda przyswajania słówek i zwrotów (dostępna online lub mobilnie).

Nasza oferta skierowana do szkół językowych umożliwia tworzenie autorskich zestawów fiszek lub korzystanie z ponad 80 zestawów (w 11 językach) przygotowanych przez naszych lingwistów. Wszystkie zestawy mogą być wzbogacone o obrazki, przykłady i są odczytywane przez syntezator mowy. Dodatkowo lektor ma możliwość monitorowania postępów nauki swoich uczniów.

Zachęcamy do zapoznania się z Fiszkoteką Szkolną dzięki próbnej wersji, która jest zupełnie darmowa, bezterminowa i daje dostęp do 15 użytkowników, a dostęp do niej możecie Państwo otrzymać poprzez wypełnienie formularza: https://fiszkoteka.pl/szkoly

 

langlion

LangLion to platforma do kompleksowego zarządzania szkołą językową. Jeśli chcecie Państwo efektywniej zorganizować pracę w swojej szkole językowej, przyspieszyć pracę sekretariatu, mieć oko na finanse szkoły czy na bieżąco kontaktować się z kursantami i ich rodzicami, to zachęcamy do obejrzenia nagrania z webinarium: Sprawna organizacja pracy w Twojej szkole językowej
(https://www.youtube.com/watch?v=We_-hpARiiA)

Wypróbuj Platformę LangLion przez 14 dni za darmo
(http://langlion.com/pl/wyprobuj-za-darmo/)

Odwiedź blog dla szkół językowych
(http://blog.langlion.com/pl/)

 

teenspace

MAŁA LINGUA & LINGUA TEENS SPACE (Grupa PWN) to ogólnopolska sieć szkół języków obcych dla dzieci i młodzieży. Realizujemy autorską metodę MAŁA LINGUA dla dzieci w wieku 3-12 lat opartą o bajkowy motyw Rodziny Blabbersów z Livendell- krainy mieszczącej się w innym wymiarze. Wszystkie struktury leksykalno-gramatyczne ćwiczone są na zajęciach poprzez losy i przygody tej Baśniowej  Rodziny. Techniki pracy w metodzie to: fabuła, teatralizacja, umuzykalnienie z drylem językowym oraz szeroko rozumiane nauczanie zintegrowane i motyw podróży.

Program LINGUA TEENS SPACE – dla starszych dzieci i młodzieży w wieku 13-18 zakłada odwrócenie klasy i danie uczniom autonomii oraz nauczenia ich jak się uczyć samemu i nauczać innych.

atas

Firma ATAS specjalizuje się w turystyce młodzieżowej i językowej. Organizuje obozy językowe oraz warsztaty językowe dla grup szkolnych – głównie w Londynie i na Malcie. Współpracuje także z renomowanymi szkołami językowymi za granicą jako organizator wyjazdów na kursy językowe dla dzieci i dla dorosłych. Na polskim rynku działa nieprzerwanie od 1989 roku.

 

 

usborne

Wydawnictwo USBORNE działa na rynku brytyjskim od czterdziestu lat zbierając nagrody za publikacje atrakcyjne dla dzieci oraz młodzieży. W Polsce jest reprezentowane prze całą dywizję niezależnych przedstawicieli, którzy współpracują ze szkołami  i zajmują się sprzedażą książek.  Szkoły współpracujące z wydawnictwem Usborne zyskują darmowe książki anglojęzyczne, które świetnie wspierają edukację językową.

edit4

Kontakt

Kontakt ws. Forum:
Fundacja REJ
tel. 510 400 000
kontakt@frej.org.pl